יס איי דו - yes I do - חנות לתכשיטי זהב ויהלומים
לתיאום הגעה וחניה 1700-721-721
ראשי > מרכז מידע  >  טבעות אירוסין זהב אדום

טבעות אירוסין זהב אדום

 

כידוע לכל מי שרכש בעבר טבעת אירוסין או לכל מי שנמצא כעת בחיפוש אחר הטבעת המושלמת – מדובר על משימה לא פשוטה מבחינות רבות: קליעה לטעמה של בת הזוג, התלבטות בין שפע הטבעות המוצגות והתמודדות עם העובדה כי מדובר על הוצאה כספית משמעותית מביאים לכיתות רגליים ולהתלבטויות רבות. סיבה נוספת ההופכת את רכישת הטבעת למורכבת היא העובדה כי היא כוללת מרכיבים אשר חובה לוודא כי הם איכותיים, וביניהם יהלומים, אבני חן או המתכת עצמה.

 

הכנו לכם מדריך קצר לבירור וזיהוי הטבעת שברצונכם לקנות. טבעות אירוסין זהב אדום, לבן, או צהוב - הכל נכלל פה.

 

טבעות אירוסין זהב אדום ושלל סוגים שונים

 

טבעת אירוסין קלאסית מיוצרת מזהב, בין אם מדובר על זהב צהוב, לבן או אדום. למרות שמדובר על מתכת אצילה ניתן למצוא תכשיטי זהב כמעט בכל חנות. אלא, שחשוב לוודא כי מדובר על זהב איכותי בכדי שלא ליפול למלכודות שבהן נמכרות טבעות בעלות גבוהה שאינן שוות זאת. מאמר זה יסקור את המרכיבים של הזהב האיכותי וילמדו אתכם כיצד לזהותו ולבצע רכישה מושכלת ומוצלחת.

 

טבעות אירוסין זהב אדום


רכותה של המתכת

 

ראשית כל, נוכחות של חותמת על התכשיט מעידה כי הוא איכותי ועשוי מזהב. יחד עם זאת חשוב לציין, כי אי-נוכחותה של חותמת אינה בהכרח מעידה על כך שהתכשיט אינו מזהב, כמו במקרים שבהם מדובר על תכשיט ישן במיוחד שבו היא נשחקה. בדרך כלל מופיעה החותמת על סוגר התכשיט ובמקרים של טבעות – בחלק הפנימי של הטבעת. נוסף על כך, מדינת ישראל מחויבת לאמנה האירופאית לחתימות בינלאומיות – לכן יש לוודא כי הטבעת חתומה בחתימות אמנה נוספות ל – 14 או K18.

הזהב הטהור הינו מתכת רכה, לכן כמעט ואין משתמשים בזהב טהור במסגרת ייצור תכשיטים כיוון שהמתכת אינה חזקה דיה בכדי להחזיק יהלומים באופן יומיומי ושוטף. הפתרון הנפוץ הוא לערבב את הזהב הטהור עם סגסוגות שונות – כך מקבלים זהב בריכוזים שונים, כמו לדוגמה K14 שבו ריכוזיות הזהב הינה 0.585%, או K18 שבו ריכוזיות הזהב הינה 0.750% (מתוך K24). ככל שיש יותר זהב בסגסוגת כך המתכת עדינה יותר, רכה יותר ואף נשרטת ביתר קלות.


הקארט – טוהר הזהב

 

הקארט הוא ציון מידת הטוהר של הזהב. קיימות כמה דרגות קארט – החל מ – K8 ועד ל – K24 קארט, כאשר K24 קארט נחשב לזהב הטהור, היוקרתי והאיכותי מכולם. ככל שהקארט גבוה יותר כך עולה מחירה של הטבעת. רוב טבעות האירוסין האיכותיות ותכשיטי הזהב בכלל מיוצרים מ – 14 קארט הנחשב לעמיד ולבעל עלות תועלת גבוהה. זהב K18 הוא בעל גוון צהוב דומיננטי וחזק יותר מזהב K14.

 

טבעות אירוסין זהב אדום, לבן, או צהוב – גוונים נוספים של המתכת אשר פופולאריים מאוד במסגרת טבעות אירוסין, נוצר על ידי שילוב של מתכות איכותיות נוספות בתהליך ההתכה, כמו פלדיום במקרה של זהב לבן או נחושת במקרה של זהב אדום. במידה ואתם רוכשים את טבעת האירוסין בחנות מורשית ואמינה, ידע הצוות המקצועי שבמקום להעניק הסבר מקיף אודות הטבעת ולהרגיע אתכם כי מדובר על תכשיט הראוי לרכישה. ניתן להרחיב עוד את הידיעות בנושא הזהב וזיהוי טיבו במרכז המידע שבאתר Yes I Do - תכשיטי יהלומים בורסה.

 

ראה עוד: טבעת יהלומים לגבר

ראה עוד: עגילי יהלום לגבר