יס איי דו - yes I do - חנות לתכשיטי זהב ויהלומים
לתיאום הגעה וחניה 1700-721-721
ראשי > מרכז מידע  >  טעיות בקניית טבעות אירוסין

טעיות בקניית טבעות אירוסין

 

השמחה וההתרגשות כבר גדולים מאוד, הכלה רועדת והחתן מתרגש, אך מה לעשות שרק התארסנו והרבה סידורים עוד לפנינו. כאשר אנו מחפשים לרכוש טבעות יהלום, הדרישות הן רבות, בדרך כלל מצד החברה הקובעת כי לרוב טבעות אירוסין, בניגוד לטבעות נישואין צריכות להיות משובצות יהלומים, ויהלומים הם תורה שלמה, מורכבת ומסובכת. אז כיצד לא נטעה ברכישת טבעת נישואין משובצת יהלום?

 

הורה מלווה


כמובן שבכל רכישה גדולה, על אחת כמה וכמה כשמדברים על רכישת טבעות אירוסין, רצוי לקחת איתנו מישהו מבין עניין, מומחה שמיר את התחום ועסק בו בעבר, בין אם זה איש מקצוע ובין אם מדובר באמא שמכירה קצת יותר מהמתארס הצעיר את חבריה הטובים ביותר של האישה.

 

הבורסה ליהלומים


הבורסה ליהלומים ממוקמת ליד מתחם הבורסה ברמת גן והיא למעשה הגורם המרכז את תחום היהלומנות ואת הסחר ביהלומים במדינת ישראל. האמת היא שעל מנת לעסוק בסחר וממכר יהלומים במדינתנו, חובה על הסוחר להמציא תג חבר תקף מהבורסה ליהלומים, לצד רישיון לעסוק בסחר יהלומים. מכיוון שהבורסה היא הגורם המרכזי לשיווק והפצה של יהלומים בישראל, חנויות רבות פותחות את עסקיהן בקרבת הבורסה ובכך מנצלות את תמימותם, ופעמים רבות את חוסר הבנתם של לקוחות תמימים בפרסום וגם במכירה. אם החנות נמצאת ליד הבורסה זה לא אומר שלבעליה יש את הרישיונות המתאימים ולכן יש לדרוש לראות אותם, ללא קשר למיקום הפיזי של החנות.

 

לכל סיר יש מכסה – ולכל יהלום יש תעודה


מכיוון שיהלומים הם מדע שלם, קיימות מעבדות ייעודיות לבדיקת טיבם ואיכותם של היהלומים הנמצאים בשוק. מעבדות אלו עונות לשם מעבדות גמולוגיות (מלעז – GEM – תכשיט). בכל רכישה של טבעת יהלום, ורכישה של יהלומים בכלל, רשאי הרוכש לדרוש תעודה גמולוגית ליהלום הנרכש. התעודה הגמולוגית חייבת להגיע ממקור בודק מוסמך חיצוני. היזהרו! חנויות מסוימות ינסו לדחוף לכם תעודת יהלום מטעם החנות, שאינה שווה דבר, זה בדיק כמו שהמוכר יכתוב לכם פתק שאומר "אני נשבע שהיהלום איכותי ולא מזויף".

 

הטעית הטיפול הכימי


איכותו של יהלום נקבעת לפי פרמטרים רבים – משקלו, טיב פני השטח (שריטות), בהירותו, המבנה שלו ועוד. פעמים רבות חנויות שונות ינסו למכור לנו יהלום פגום באיכות ירודה, שנראה לעין רגילה ולא מיומנת כמו יהלום רגיל ואיכותי אך זה רק למראית העין מכיוון שמדובר בטיפול כימי פשוט שמכסה את הסדקים.