יס איי דו - yes I do - חנות לתכשיטי זהב ויהלומים
לתיאום הגעה וחניה 1700-721-721
ראשי > מרכז מידע  >  המדריך לרכישת טבעת יהלום

המדריך לרכישת טבעת יהלום

 


המדריך לרכישת טבעת יהלוםהבילבול אצל הצרכן

 

קניית תכשיט משובץ יהלומים אינו קורה כל יום. בישראל, בניגוד לארה"ב, המודעות לרכישת היהלומים הגיעה בשנים האחרונות.

בעבר היהלומים היו נחשבים למוצר יקר מאוד, אשר קשה להשגה, כיום, בעיקר עקב ירידת עמלות השיווק על ידי מכירה ישירה של היצרנים לצרכנים, המחיר הוא בר השגה.

המצב היום בחנויות הפזורות ברחבי הארץ לא מספק מבחינת איכות המוצר ומבחינת הידע המקצועי שמוצע לצרכן על ידי החנויות. לא פעם הלקוח  נתקל בתוויות המפרטות מגוון רב של ניקיונות או צבעים על גבי אותו תכשיט בדיוק. האם זה אומר שרוב היהלומים על גבי התכשיט הם מהסוג היקר או שאולי דווקא מהסוג הפחות איכותי?

חנויות רבות מנסות להפיק את המיטב מחוסר הידע של הלקוח ופשוט לחייבו במחיר שלא מגלם את שוויו האמתי של התכשיט. הלקוח סופג על גבו לא רק את מחירי התיווך אלא גם את "הטעויות" הנוצרות על ידי המתמחרים בחנויות.


התעודה הגמולוגית

 

המכונים הגמולוגים השונים בעולם, כל אחד לפי שיטתו, מנפיקים תעודות גמולוגיות ליהלומים. המכונים הגמולוגיים אינם עוסקים בתמחור או הערכת שווי היהלום אלא באיתור של כל הפגמים ביהלום וסימונם בתעודת הערכה תוך כדי קביעת איכות הליטוש, הצבע ודרגת הניקיון על פי קריטריונים קבועים. המכונים הינם גופים תכליתיים, שאינם מעורבים בהליך המסחרי ולכן הם קובעים את איכות היהלומים באופן מקצועי ופרטני ללא משוא פנים.

הממצאים (ממצאי תעודה) הינם התוצאות שהתקבלו מהמכון הגמולוגי המציינים את איכות היהלום. ממצאים אלו מתקבלים בדף מודפס עם לוגו של המכון הגמולוגי.

חשוב לזכור, תכשיט יהלומים ללא תעודה כזו יכול להכיל בתוכו יהלום באיכות ירודה וזאת ללא ידיעת הצרכן, יש להקפיד כי בעת הרכישה יקבל הקונה תעודה ממכון גמולוגי, עצמאי ומוכר.


בורסת היהלומים

 

עקב הפערים הרבים בין חנויות היוקרה השונות לבין ידיעותיו של הצרכן הממוצע, ובעקבות פערי התיווך המהותיים שנוצרו בין ליטוש היהלום במפעל הייצור עד להגעתו לצרכן הסופי, החלו להיכנס לשוק חברות פרטיות שבעבר עסקו רק בייצור יהלומים וכיום הוסיפו לעצמם פלח שוק נוסף של מכירת תכשיטי יהלומים ללקוחות פרטיים.

"פערי התיווך והרצון לתת ללקוחות, בעיקר לזוגות צעירים, תכשיטי יהלום איכותיים במחירים סבירים, הניעו אותי בפתיחת החנות הווירטואלית שלי" אומרת אדווה אהרוני בעלת החנות האינטרנטית. Yes I Do "

“הכעיס אותי מאוד שחברים רבים שלי נאלצים לקנות תכשיטי יוקרה במחירים כל כך גבוהים, כמעט פי 3 מהמחיר אותו אני מסוגלת להעניק להם".

אצל אדווה, בת למשפחת יהלומנים אשר בתחום ייצור היהלומים כבר למעלה מ-30 שנה, הכול התחיל מחברים שמעוניינים להציע נישואין, " חבר שאל אם אפשר להשיג אצלנו טבעות אירוסין, מאחר ואנו יצרנים והמחיר יהיה נמוך משמעותית. תשובתי, כמובן, הייתה שלילית אך הצעתי שאבוא אתו ביחד לחנויות ונחפש ביחד- הופתעתי מאוד מהמחירים... ואז כשהמשיכו להתקשר עוד ועוד מקורבים וחברים, הבנתי שהצורך בחנות יצרנית של תכשיטי זהב ויהלומים הכרחית". וכך בעקבות אהבתה לתחום והביקוש הגדל החליטה לפתוח את החנות.

"כיום רוב הלקוחות שמגיעים אליי אינם מבינים כמעט כלום ביהלומים וקל מאוד לאדם חיצוני לרמות אותם. הלקוחות מקבלים הסבר מפורט על מאפייני היהלום ואיכותו, כל יהלום נוא בעל ממצאים גמולוגיים. בזכות ידע זה קל להם להשוות את המחיר מול חנויות חיצוניות ולגלות כי אכן הפרשי המחיר הינם מהותיים וכי איכות היהלום שהם מקבלים אצלי גבוהה. נתקלתי בהמון מקרים בהם לקוחות קיבלו מידע "מיופה" ממוכרים ללא ניסיון, בחנויות חיצוניות, על איכות התכשיט שלהם."

באתר החנות שכתובתו www.yesido.co.il אדווה מפרטת את כל הבעיות שהלקוח הפוטנציאלי יכול להיתקל בהם ומנסה לתת להן מענה. "בזכות הניסיון בתחום, אני מסוגלת לנחש את רצונות הלקוח עוד לפני שהוא עצמו חשב אליהם" אומרת אדווה.

לגבי המחיר, אומרת אדווה, "אין לחנויות שמשלמות שכ"ד ועמלות בגין התיווך הגבוה את היכולת להגיע למחירים אשר נמכרים ב Yes I Do  בפרט או בבורסה בכלל, הדבר משמעותי בעיקר במקרים של הצעות נישואים בהם הלקוח מחפש טבעות אירוסין / טבעת יהלומים במחיר טוב ובאיכות גבוהה".


THE 4 C'S

 

כשקונים טבעת יהלום או כל תכשיט משובץ יהלומים אחר יש לשים לב ולהשוות בין ארבע גורמים עיקרים שמשפיעים על המחיר:

  1. משקל היהלום  (Carat)
  2. צבע היהלום  (Color)
  3. ניקיון  (Clarity)
  4. ליטוש גימור (Cut)

ומרכיב נוסף וחשוב מאוד הוא האם היהלום הוא 100% טיבעי או שהוא עבר שידרוג כלשהו. – זהו מרכיב חשוב מאוד, שכן, גם אם היהלום עבר שידרוג יתכן ויש לו תעודה גמולוגית (הרי הוא יהלום) ובתוך התעודה הגמולוגית יצויין הביטוי: Clarity Enhanced. על נושא זה ארחיב בניפרד במאמר אחר.

 


סיכום

 

אמינות, ניסיון ושירות הם הערכים שאותם יש לחפש מהמוכר כאשר קונים תכשיט יהלומים.

 

אשמח לעמוד לרשותכם בנוגע לכל התייעצות בנוגע לתכשיטי יהלומים:

 

 

אדווה אשריאן- אהרוני,

תכשיטי Yes I Do.

 

צור קשר