יס איי דו - yes I do - חנות לתכשיטי זהב ויהלומים
לתיאום הגעה וחניה 1700-721-721
ראשי > מרכז מידע  >  המילה האחרונה בעיצוב טבעות אירוסין

המילה האחרונה בעיצוב טבעות אירוסין

 

המילה האחרונה בעיצוב טבעות אירוסין



כל הקשור בעולם הפקת החתונות עובר שינויים לעתים קרובות ומחייב שהזוגות הצעירים שעומדים להינשא יהיו עם האצבע על הדופק באופן תמידי בכדי להיות עדכניים ואופנתיים ביום החשוב של חייהם. גן האירועים, הקייטרינג, המוזיקה, השמלה ועיצוב השיער מבטאים כולם סגנון כזה או אחר, כמו גם בחירת טבעות אירוסין, שבשנים האחרונות עוברות התפתחויות סגנוניות רבות בכדי להתאים לכל טעם, סגנון ותקציב.

אחד החידושים המשמעותיים בנוגע לעיצוב טבעת אירוסין (ואף נישואין) קשור לצבע המתכת: הזהב הלבן כבר לא דומיננטי והזהב הצהוב ובעיקר האדום נראה יותר ויותר.  גוון הזהב יכול להיות איכותי במיוחד כיוון שלא הצבע הוא שקובע את אצילות הזהב אלא הקראט, כך שישנן טבעות יקרות במיוחד המורכבות אך ורק מגוון זה.

המגמה לעבר גוונים חדשים של זהב הולמת היטב את הרצון של הכלות-לעתיד לחדש במראה ולהיות נועזות ומקוריות יותר. כמו כן, משתלב הזהב האדום היטב עם יהלומים ואבני חן, לא פחות מאשר הזהב הלבן.

 

מעצבים עצמאיים ומוכשרים

 

התפתחות נוספת של בחירת טבעות אירוסין קשורה למקור שבו הן נרכשות – בעבר, הרשתות הגדולות היו בעלות השליטה בתחום זה אך לא עוד: מעצבים עצמאיים ומוכשרים רוכשים להם עוד ועוד מעריצים שמעוניינים בעיצובים מקוריים וייחודיים שלא ניתן למצוא ברשתות המסורתיות יותר מבחינת סגנונן. מעצבים אלו מתמחים בעיצוב תכשיטים בכלל ובעיצוב טבעות אירוסין ונישואין בפרט, ופעמים רבות מאפשרים לעשות זאת על פי הזמנה מראש. המחירים לעומת זאת, נותרו גבוהים, בהתאם לחומרים האיכותיים ולהשקעה העיצובית.

 

סגנון נוסף שבא לידי ביטוי בכל הקשור לטבעות אירוסין הוא סגנון ה"וינטג'", חזרה לשורשים ולביטוי רומנטי ונוסטלגי יותר של עיצוב. טבעת אירוסין שנראית כאילו הוצאה מהאוסף הפרטי של סבתא הופכת להיות מרכז תשומת הלב ומשתלבת מצוין עם כלות שמחפשות עיצוב עם אמירה וטאצ' אישי. בחירת טבעות אירוסין בקו זה מתרכזת גם בשילוב של אבני חן עתיקות למראה ובפיתוחים מזהב, והן רחוקות מאוד מהסגנון הסטנדרטי של טבעות האירוסין.

 

תכשיט מקורי ויוצא דופן

 

ביטוי נוסף להתפתחות הסגנונית של טבעות האירוסין הוא העובדה שהשאיפה להתאים בין טבעת אירוסין לבין טבעת הנישואין הולכת ופוחתת – בעבר, הבקשה הפופולארית הייתה של טבעת אירוסין בסגנון סוליטייר אשר חוברת לטבעת נישואין זהה מלבד נוכחות היהלום. כיום, רבות עונדות את טבעת האירוסין על יד אחת ואת טבעת הנישואין על השניה, ומתייחסות לשתיהן כאל תכשיט נוסף, בעל נוכחות ורושם.

תפיסה עיצובית נוספת אשר משפיעה על מראה או בחירת טבעות היא שילוב בין מתכות וגווני הזהב – לא עוד טבעות העשויות אך ורק מזהב צהוב או לבן אלא שילוב בין השניים שיוצר מראה עדין אך מקורי במיוחד. שילובים חדשנים נוספים כוללים אבנים צבעוניות ומגוונות, לעתים במקום נוכחות היהלום המסורתי וחיתוך שאינו בהכרח עדין אלא שומר על מראה גולמי יותר.